WLTP – Test toho, jakých parametrů budou nové vozy dosahovat v každodenním životě

 

Testovací postup za účelem zjišťování emisí a spotřeby paliva WLTP je zkratkou pro Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure, a vozy v jejím rámci prochází větším množstvím silničních podmínek, než při zastaralém testování New European Driving Cycle (NEDC), které tento postup nahrazuje.

Důkladné testy WLTP byly zavedeny v září 2017 a provádí se v laboratorních podmínkách pod přísným dohledem. U nových automobilů se měří spotřeba paliva a emise CO2 a znečišťujících látek. Kromě toho se v budoucnu bude také měřit spotřeba energie hybridních a elektrických vozů.

Cílem nových testů je poskytnout spotřebitelům realističtější údaje o běžném provozu nových vozů.

Vylepšené motory SKYACTIV společnosti Mazda samozřejmě splňují nejnovější nařízení Euro 6d, a v budoucnu budou obsahovat nové technologie, aby dokázaly splnit náročné emisní limity ve vozech, které bude radost řídit i s čistými a výkonnými pohonnými jednotkami.

Co je na nových testech tak jiné?

Až doteď byly před prodejem všechny nové vozy v EU testovány podle normy NEDC. Tyto testy však byly zavedeny již v 80. letech, a od té doby se změnily jak technologie použité v automobilech, tak i silniční podmínky a řidičské návyky. Tyto staré testy byly, spíše než na realistickém chování vozů, založeny na teorii.

 

Dnešní vozy mají volitelné prvky, jako třeba pohon všech kol nebo klimatizaci, jež mají vliv na produkci emisí a spotřebu, který dřív nebyl brán v úvahu. Díky tomu vznikaly rozdíly mezi naměřenými hodnotami v laboratoři a ve skutečném světě.

 

Nové testy WLTP jsou velkým krokem kupředu. Byly navrženy tak, aby lépe simulovaly jízdu v reálném světě, a berou v úvahu věci, jako je okolní teplota, tlak v pneumatikách nebo odpor povrchu vozovky. Každý cyklus WLTP také trvá o 50 % déle, než test NEDC (30 oproti 20 minutám), čímž se zdvojnásobuje testovací vzdálenost a zvyšuje maximální a průměrná testovací rychlost.

WLTP – Výhody pro řidiče a majitele vozů

Budete mít lepší a přesnější informace o spotřebě paliva a produkci emisí nových vozů. To vám umožní porovnat realistické výsledky testů u jednotlivých nových vozů a rozhodnout se podle nich, který vůz koupíte. Vzhledem k tomu, že se tyto testy stávají standardem pro všechny automobily na celém světě, můžete údajům vždy a všude věřit.

 

Norma WLTP mění způsob, jakým se vozy testují, ale ne to, jaký pocit máte z řízení Mazdy. Ten zvláštní pocit propojení řidiče a vozu v dokonalé harmonii jako mezi jezdcem a jeho koněm budete mít při řízení každé Mazdy. Naše vylepšené motory SKYACTIV splňují nejnovější nařízení Euro 6d, a v budoucnu budou obsahovat nové technologie, aby dokázaly splnit náročné emisní limity ve vozech, které bude radost řídit i s čistými a výkonnými pohonnými jednotkami.

Testy WLTP a změny se uskuteční ve fázích

Norma WLTP pro nové modely nabyla účinnosti 1. září 2017 v rámci nových norem Euro 6c- a 6d-Temp, a použije se pro všechna nově registrovaná vozidla od 1. září 2018.

 

Od ledna 2019 budou u všech nových prodejních vozů uvedeny pouze údaje podle normy WLTP.