Týden inspirací Mazda

Otestujte si Mazdu CX-30 nebo Mazdu3 a revoluční motor Skyactiv-X v období 14. 10. – 20. 10. 2019 v autosalonu MAZDA Kladno v Arménské ulici

Xkrát větší zážitek z jízdy

Nový motor Skyactiv-X zcela promění vaše dosavadní vnímání energie. Disponuje technologií kompresního spalování řízeného svíčkou a kombinuje to nejlepší ze vznětových a zážehových motorů.

Více vzduchu, méně paliva, větší potěšení

Zkoušeli to i jiní, ale uspěli jsme my. Přišli jsme s technologií, díky níž je provoz úspornější, emise nižší a výkon vyšší. Klíčem je více vzduchu a méně paliva. Říkáme jí Spark Controlled Compression Ignition a jsme zvědaví, co na ni řeknete vy.

Váš motor, vaše jízda

Nemusíte měnit svůj styl řízení, abyste z motoru dostali více. Vše podstatné už jsme změnili my. Vám stačí jen nastartovat a začít si užívat nekonečnou radost z pohybu. Nemůžete se dočkat? Rezervujte si u testovací jízdu u prodejce Mazda třeba hned.

REVOLUČNÍ BENZÍNOVÝ MOTOR

SKYACTIV-X

Mazda - Skyactiv-XAž o 20 % nižší spotřeba paliva při o 30 % vyšším točivém momentu. Skyactiv-X – první spotřebitelský benzínový motor s kompresním zapalováním řízeným svíčkou (SPCCI) kombinuje to nejlepší ze dvou světů: výhody benzínové a naftové technologie v jednom motoru, který zaručuje přímé a plynulé reakce, silný a vysoký točivý moment, a zároveň skvělou spotřebu paliva a hodnoty emisí.

 

O 20 % NIŽŠÍ SPOTŘEBA PALIVA

Benzínový motor se zdvihovým objemem 2,0l má spotřebu 4,3l / 100km* – podobně jako dieselové motory.

O 30 % VYŠŠÍ TOČIVÝ MOMENT

Tichý motor Skyactiv-X přináší dynamickou jízdu s výkonem 132 kW/180k, max. točivý moment 224 Nm a výraznou úsporu pohonných hmot.

O 30 % NIŽŠÍ EMISE

Skyactiv-X je motor přátelský k životnímu prostředí. S emisemi 96 g/km* poskytuje kvalitu full hybrid automobilů za dostupnou cenu.

TO NEJLEPŠÍ Z DIESELOVÝCH A BENZÍNOVÝCH MOTORŮ