Příchod vrcholného provedení modelu Ford Ranger ve verzi Raptor a jeho dostupnost pro evropské trhy, byl dnes oficiálně potvrzen v Kolíně nad Rýnem. Vůz, jehož výroba bude zahájena s příchodem inovované verze modelu Ranger v Q1 2019, vychází ze standardního provedení modelu Ranger, nicméně do jeho finální podoby nejostřejší a nejrobustnější verze jej vyladila divize Ford Performance. Jedinou potvrzenou variantou je provedení Double Cab poháněné dvojitě přeplňovaným vznětovým motorem 2.0 EcoBlue o výkonu 213 koní, který bude spřažen s 10stupňovou automatickou převodovkou, kterou známe z nového provedení modelu Mustang.

Kromě viditelných funkčních vylepšení exteriéru je oproti standardnímu provedení výrazně přepracován mj. také žebřinový rám a odpružení kol, které odolá podmínkám extrémního off-road provozu a zároveň poskytne komfortní jízdu v běžném provozu. Bezkonkurenční ambice a schopnosti v terénu podtrhuje také přítomnost šesti jízdních režimů systému Terrain Management System umožňující volbu od komfortního režimu Normal až po ultimátní nastavení Baja.

Informace o ceně daného provedení, stejně jako detailnější informace o paletě standardní a příplatkové výbavy nejsou momentálně dostupné a budou sdíleny během Q4 2018.