info@vgroup.cz             NON STOP pomoc v nouzi - 602 29 30 30 - Online prodej vozů - 602 11 11 62

Limitované edice nebývají ve světě užitkových vozidel na evropském trhu příliš obvyklé, populární pick-up Ford Ranger si ji však zasloužil svými skvělými výsledky.

Ford Ranger Thunder by měl být vyroben v počtu pouze 4,500 kusů, jejichž prodej by měl být zahájen na vybraných evropských trzích během letošního léta. A na co se vlastně můžete těšit?

Pravděpodobně to nejzajímavější je ukryto pod kapotou, kde najdeme 2.0 litrový dvakrát přeplňovaný turbodiesel z modelu Ranger Raptor v kombinaci s desetistupňovým automatem a standardním pohonem všech kol. Limitovaná edice tak nabídne výkon 157 kW a až 500 N.m točivého momentu.

Oproti Raptoru však Thunder působí výrazně umírněněji, což je způsobeno absencí extrémního podvozku a doplňků, které Raptor předurčují spíše k účasti na rallye Dakar, než provozu na silnici. I tak by ovšem Thunder měl být v terénu velice schopným vozem, dodává Ford.

Tento schopný, pohodlný a stylový doplněk k nejprodávanější řadě pick-upů na evropském trhu je stejně tak tvrdý a všestranný jako charismatický,“ dodal Hans Scheop, generální manažer pro užitkové vozy Ford of Europe.

A co další odlišuje Thunder od klasického Fordu Ranger? Především jde o různé stylistické doplňky. Thunder je postaven na základech vrcholné varianty Wildtrack, což zaručuje bohatou standardní výbavu. Kromě toho ovšem přidává i speciální šedou barvu Sea Grey, která je doplněna výraznými červenými detaily v masce a na rámu nákladového prostoru.

Přehlédnout nelze ani výrazné červené logo Thunder s prostorovým efektem, které je umístěno na předních dveřích. Logo Ranger je pak vyvedeno v matně černé barvě. Černá barva, nebo alespoň černé detaily, pak zdobí i přední masku, kliky nebo nášlapy. V podbězích jsou navíc umístěna černá 18“ kola a třešničkou na dortu je pak volitelná roleta nákladového prostoru, jak jinak než v černé barvě.

Interiér se příliš nezměnil, tedy s výjimkou přítomnosti loga Thunder, které se objevuje například na sedačkách. Dále interiér zdobí několik leskle černých panelů nebo kontrastní červené prošívání.