info@vgroup.cz             NON STOP pomoc v nouzi - 602 29 30 30 - Online prodej vozů - 602 11 11 62

Chytře navržený, pozoruhodně efektivní, více než schopný. V rámci závazku elektrifikovat naše modely nabízíme novou Kugu také ve třech elektrifikovaných verzích: Ford Kuga EcoBlue Hybrid (mHEV), samonabíjecí Kuga Hybrid (HEV) nebo Kuga Plug-in Hybrid (PHEV).

Pokročilá hybridní technologie Ford nabízí čistší, tišší a sofistikovanější provoz SUV. Modely Kuga Hybrid jsou dokonce k dispozici s pohonem všech kol (AWD) pro lepší jízdní vlastnosti.

Stejně sofistikované jsou motory Kugy EcoBlue a EcoBoost, které nabízejí vyspělé nehybridní motorizace. Rozhodnutí je na vás.

Udržovat Ford Kuga Plug-in Hybrid nabitý je snadné. Po plném nabití ujedete až 56 km (WLTP) pouze na elektřinu. V městském provozu s častým zastavováním narůstá dojezd na elektřinu až na 69 km.

 

NABÍJENÍ KUGY PHEV DOMA

Nabíjet vůz s PHEV pohonem doma je snadné.

K modelu Kuga PHEV se standardně dodává nabíjecí kabel pro domácí použití. Na jedné straně má tradiční domácí zástrčku, na druhé straně pak koncovku pro zapojení do vozu. Ke spuštění nabíjení stačí kabelem připojit Kugu k zásuvce.

Pokud si necháte namontovat domácí nástěnnou nabíječku, nabíjení se výrazně zrychlí. K nástěnné nabíječce se dodává také kabel typu 2, který je pro rychlejší nabíjení zapotřebí.

Ať už používáte běžnou zásuvku, nebo nástěnnou nabíječku, předvolby nabíjení můžete nastavit prostřednictvím obrazovky systému SYNC i v aplikaci FordPass. Lze naprogramovat, kdy se má Kuga nabíjet, aby byla vždy ve správný čas připravena vyrazit.

 

JAKO BYSTE POTŘEBOVALI DALŠÍ MOTIVACI

Na Kugu Plug-in Hybrid lze uplatnit další výhody, jako například osvobození od nákupu dálniční známky nebo parkování na modrých a fialových zónách v Praze. Aktuálnost poskytovaných výhod si vždy ověřte u příslušných úřadů.

 

 

KUGA PLUG-IN HYBRID: TECHNICKÉ ÚDAJE

Následující tabulka obsahuje hodnoty dojezdu, výkonu a emisí modelu Kuga PHEV.

Všechny údaje vycházejí z homologačního cyklu WLTP. Jezdíte-li krátké vzdálenosti a využíváte jen elektrický pohon, jsou emise CO2 nulové.

Dojezd na elektřinu (plné nabití) 56 km
Dojezd na elektřinu ve městě (plné nabití) 69 km
Maximální výkon 225 k
Emise CO2 32 g/km
Spotřeba paliva (vážená kombinovaná) 1,4 l/100km

KOLIK STOJÍ NABÍJENÍ VOZU KUGA PLUG-IN HYBRID?

Náklady na nabíjení vašeho vozu Kuga Plug-In Hybrid se liší v závislosti na tom, zda jste doma, nebo využíváte veřejnou nabíjecí stanici. V tabulce níže je uveden odhad nákladů na nabití akumulátoru.

Průměrná cena elektřiny za 1 kWh* 4,83 Kč
PHEV využitelná kapacita akumulátoru 13 kW
Cena plného nabití 62,79 Kč
Maximální dojezd na elektřinu 56 km
Náklady na 1 km 1,12 Kč
Náklady na 10 000 km 11 212,5 Kč
Průměrná cena benzínu za 1 litr* 32,11 Kč
Průměrná spotřeba l/100 km 6,6 l
Náklady na 10 000 km 21 192 Kč
Úspora elektrického vs. benzínového pohonu na 10 000 km 9 979,5 Kč

*Jedná se průměrnou cenu v České republice k 30. 5. 2021.